Savremena stomatologija se bazira na principu minimalno invazivnih metoda koje podrazumevaju da se čuva zubno tkivo što je više moguće, a ispuni koje danas koristimo pored funkcije imaju visoke estetske kvalitete. Naša praksa posvećena je pružanju visokokvalitetnih dentalnih usluga Vama i Vašoj porodici nežno i na siguran način.
Razumemo da pacijenti često osećaju anksioznost tokom posete stomatologu i cilj nam je da posetu nama učinimo maksimalno komfornom.
Osmeh je najlepši poklon sa kojim nekoga možeš razveseliti !
Ortodoncija je specijalistička oblast dentalne medicine-stomatologije. Ona je fokusirana na dijagnostici i lečenju nepravilnosti zuba, vilica i viličnog zgloba. Poznavanje rasta i razvoja kostiju lica i zuba su preduslovi za rano otkrivanje i ispravljanje malformacija. Deca i adolescenti čine najveću grupu pacijenata. Najranija početna procena može biti kada su svi mlečni zubi nikli.
Zubna protetika (protetika zuba) se bavi nadoknađivanjem izgubljenih zuba i mekanih delova usne šupljine potpunim (totalnim) ili delimičnim (parcijalnim) protezama, krunicama i mostovima. Ono što je bilo bitno u zubnoj protetici je pronaći materijal koji je sa jedne strane estetski prihvatljiv, a sa druge strane opet dovoljno otporan da izdrži sve sile koje se razvijaju prilikom žvakanja.
Endodoncija je stomatološka disciplina koja se bavi oboljenjima sadržaja kanala korena zuba tj. zubne pulpe. Zubna pulpa može da oboli iz različitih razloga a jedan od njih je svakako zubni karijes. Kada bakterije i njihovi toksini prodru u komoru zuba dolazi do njene upale koja se naziva pulpitis. Daljim dejstvom bakterija i njihovih toksina dolazi do prekida snabdevanja zuba krvlju i odumiranja sadržaja kanala korena,a tada nastaje gangrena.
Dečja stomatologija ili pedodoncija je grana stomatologije koja se bavi preventivom anomalija i oboljenja vilica, lečenjem zuba kod dece, kao i promovisanjem zdravstvenog vaspitanja. Prema definiciji Svetske zdravstvene organizacije zdravstveno vaspitanje predstavlja aktivan proces učenja i osposobljavanja pojedinca i zajednice da se koriste stečenim znanjima o psihičkom, fizičkom i socijalnom zdravlju.
Oralna hirurgija je specijalistička grana stomatologije koja se bavi dijagnostikom i hirurškim tretmanom nepravilnosti i patoloških promena zuba, mekih tkiva i koštanih struktura orofacijalne regije. Oralna hirurgija je neretko i u službi drugih oblasti stomatologije, pa nalazi primenu i u pripremi za neke druge tipove intervencija iz oblasni implantologije i ortodoncije.
Zubni ispuni(plombe) spadaju u deo rekonstruktivnog tretmana koji je indikovan u slučaju manjih oštećenja ili fraktura zuba. Ukoliko su u pitanju oštećenja većih razmera, moraju se rešiti nadoknadama koje se zovu protetske krune i koje mogu biti izrađene od različitih materijala. One takođe mogu biti izrađene od različitih materijala.
Predstavlja oblast stomatologije koja se bavi izučavanjem osobina potpornih tkiva zuba, kao i bolesti i stanja koja utiču na njih. Potporna tkiva se sastoje iz cementa (tvrda zubna struktura kojom je obložen koren zuba) , alveolarne kosti (koštana struktura u koju su usađeni zubi), periodoncijuma (vlakna orijentisana u različitim pravcima koja predstavljaju vezu između zuba i alveolarne kosti, oni amortizuju sile, prenose ih na kost i deluju stimulativno) i gingiva (desni koje oblažu koštane strukture).
Preventivna nega zuba je vrlo važna tokom celog našeg života, bez obzira na godine starosti. Sprovođenje pravilne oralne higijene kod kuće i redovna kontrola svakih 6 meseci su preduslov kako bi Vaši zubi ostali zdravi tokom godina. Navešćemo nekoliko jednostavnih postupaka kako da sprečite nagomilavanje zubnog plaka i nastanak karijesa: - perite Vaše zube minimum dva puta dnevno četkicom za zube srednje tvrdoće i fluoridnim pastama kako bi uklonili ostatak hrane i zubni plak sa površina zuba.